Rower a zużycie paliwa

Zazwyczaj Holendrzy wybierają rower. Z czego wynika taki a nie inny środek przemieszczania się? Zapewne z faktu ochrony środowiska. Trzeba jednakże zaznaczyć, że koszt zakupu dwukołowca nie jest wcale taki mały. Osoba decydująca się na jego zakup, musi zmierzyć się z wydatkiem średnio 800 PLN. Zdawać by się mogło, że przewóz ludzi np. wynajętym autem może być pozornie tańszy. Nie jest to jednak prawda.

Mrowie ludzi mimo wszystko wybiera jednak rowery. Taka jest już cecha szczególna Holandii – spedycja nie jest w tym miejscu skupiony wokół aut. Jeżeli ludzie mają potrzebę się w dane miejsce zabrać i nie są to dalekie odległości, przeważnie chodzą za pomocą własnych nóg. Jeżeli mają potrzebę wybrać gdzieś minimalnie szybciej, bądź też jest to delikatnie dalsza odległość, obywatele Holandii głównie wybierają rower.

Przewóz busowy oraz samochodowy nie jest jak widać tak powszechny. Może to być związane z kulturą. Holendrzy bardziej niż Polacy pielęgnują swoje zdrowie, namawiają do zdrowego trybu zdrowy tryb życia. Z trudem jest tam odszukać grubszą osobę, która przewozi się po wsiach i miastach w swoim aucie lub wynajętym busie. Z trzydziestej trzeciej tym razem obróconej całkowicie karty, wypozyczalnie samochodow gdansk lotnisko powodują już u co poniektórych lekkie wymioty.

3 thoughts on “Rower a zużycie paliwa

  1. No jeśli ktoś zabiera się za przewożenie osób to paliwa spali na pewno sporo. Co na to ekolodzy? Co na to biedne drzewa? Co na to pytam się grzecznie wszystkie żyjące na tym świecie organizmy?!

  2. Pewnie nic bo one nie mają prawa głosu. Nie przyczyniają się do napędzania gospodarki ani do bogacenia się bogatych więc nikt nie zwraca na nie uwagi.

  3. Co do napędzania gospodarki to bym się sprzeczał, ponieważ dzięki żywym organizmom człowiek może prawidłowo funkcjonować. Zabijemy nasz ekosystem to zabijemy również siebie. Oto cała prawda.

Dodaj komentarz